Genetik Testler

2013 yılında yaklaşık olarak 1.6 milyon Amerikalıya kanser tanısı koyulmuştur. Bütün kanserle ilgili vakaların yarısından fazlasının engellenebilir nitelikteki risklerden kaynaklandığı tahmin edilmektedir. Obezite, diyet ve egzersiz kombine olarak engellenebilir nitelikteki sebeplerin yaklaşık olarak %30’unu oluşturmaktadır.

Obeziteyle mücadele etme ve kanser geliştirme riskini azaltma

Kanser Fit™ testi genetik predispozisyonun kanser riskini azaltma stratejilerine nasıl katkıda bulunacağına odaklanan türünün ilk testi niteliğindedir. Nutrigenetik ve genel sağlık ve İlaç Tedavisi cevap bilgilerini birleştiren bu test doktorların hastaya özgü kanser riskini azaltmak amacıyla tavsiyelerde bulunmasına olanak sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilen hususların yanı sıra Pathway Genomics ayrıca kanser riskini azaltmaya ve yaşam tarzındaki değişikliklere odaklanan genetik olarak uygun bir diyete yönelik tamamlayıcı nitelikteki diyetsel prensipler sunmaktadır. Bu diyetsel prensipler Pathway Genomics’in diyetisyenleri, medikal doktorları ve genetik bilimcileri tarafından geliştirilmiş olup en son gıda seçim ve preperasyon bilgi ve teknolojilerini içermektedir.

Kanser Fit TM ve beraberinde uygulanan kanser riskini azaltan diyetsel prensipler-uygulamalar aşağıdakilere yardımcı olabilmektedir:

  • Kilo Kontrolü
  • Alkol ve kanser riski
  • Kanser riskini azaltmak için diyet değişiklikleri
  • Genel sağlıkta iyileşme

Herhangi bir kişinin spesifik diyetlere, besinsel ihtiyaçlara, gıda reaksiyonlarına ve ilaçlara olan genetik yatkınlığının anlaşılması kanser riskinin azaltılmasına yönelik planların geliştirilmesinde son derece önemli bir rol oynamaktadır.

Koşul/ÖzellikTanım
Uygun Diyet Tipi Vücut ve Ağırlık
Metabolizma Vücut ve Ağırlık
Kilo Verip Geri Alma Vücut ve Ağırlık
Adiponektin Seviyeleri Vücut ve Ağırlık
Obezite Vücut ve Ağırlık
Mono Doymamış Yağlara Yanıt Diyet Tavsiyesi
Çoklu Doymamış Yağlara Yanıt Diyet Tavsiyesi
Omega-6 ve Omega-3 Seviyeleri Diyet Tavsiyesi
Alkol ve Kanser Riski Gıda Reaksiyonları
Selekoksibin ve Kanser Riskş İlaç Tedavisine Yanıt
Folik Asit Seviyeleri Beslenme
Vitamin C Seviyeleri Beslenme
Vitamin D Seviyeleri Beslenme
Vitamin E Seviyeleri Beslenme

Kanser Riskini Azaltan Diyetsel Prensipler

Pathway Genomics’in diyetisyenleri, medikal doktorları ve genetik bilimcileri tarafından geliştirilen genetik açıdan uygun diyetsel prensiplerimiz multiple kalorifik varyasyonları içermekte olup-1200, 1500 ve 2000 kalori- bu bağlamda kanser riskini azaltmasıyla ilişkili olduğu bilinen en son gıda hazırlama teknikleri ve besinsel stratejiler sunulmaktadır.